sobota, 13 lutego 2016

Budowa domu - stawiamy ściany

Ściany zewnętrzne zbudowane z bloczków z betonu komórkowego i elewacją z mineralnego tynku cienkowarstwowego. Łączny koszt – warstwa nośna i elewacja dla tego projektu wyniesie ok. 36 000 zł.

Koszty robocizny mają wpływ na koszta całkowite. Ceny będą się kształtować na podobnym poziomie, gdy do budowy ścian zewnętrznych w tej technologii użyjemy bloczków z ceramiki zwykłej, a nawet poryzowanej lub silikatów. Jednak przy ociepleniu bloczków betonowych lepiej zastosować ocieplenie z wełny mineralnej – zwiększy to koszty izolacji cieplnej o ok. 2100 zł.

Ściany zewnętrzne można też postawić jako jednowarstwowe z lekkich odmian betonu komórkowego, pustaków z ceramiki poryzowanej lub keramzytobetonu. Również przy takim rozwiązaniu koszt materiałów będzie podobny, ale należy tu uwzględnić zwiększone wydatki na poszerzenie fundamentów i otynkowanie elewacji.

Gorsza też będzie ich ciepłochronność, jednak tańsza okaże się robocizna. Przy budowie ścian jednowarstwowych pamiętać należy o bezwzględnym stosowaniu zaprawy ciepłochronnej. Na szerszym fundamencie trzeba też postawić ścianę w technologii trójwarstwowej.

Wbrew powszechnej opinii, koszt użytych do jej budowy materiałów nie będzie dużo wyższy niż w innych technologiach, a można uzyskać w ten sposób bardzo wysoką ciepłochronność.

Czytaj więcej budowa domu

6 komentarzy:

  1. W sumie do czegoś trzeba zacząć budowę domu i jak widzę to naprawdę nie jest to łatwa praca. Ja i tak zdecydowałem się na wybór mieszkania w nowym budownictwie w miejscowości Rumia. Bardzo podoba mi się oferta dewelopera https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html i najpewniej na nią się zdecyduję już niedługo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście sama budowa wygląda imponująco i myślę, że tak również jest i w rzeczywistości. Jak dla mnie bardzo fajnie sprawdzają się przy budowie czy remontach, specjalne sznury gumowe porowate https://powerrubber.com/kat/sznur-gumowy/sznury-gumowe-porowate/. Ja w głównej mierze używam ich do izolacji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Jak najbardziej są to niezwykle ważne elementy każdej budowy i ja jestem zdania, że zdecydowanie warto jest jednak rozpocząć od prac geodezyjnych. Osobiście zachęcam do zapoznania się z ofertą geodety http://geo-szkic.pl/oferta/ która na pewno niejedną osobę zadowoli.

    OdpowiedzUsuń
  5. Jest wiele rzeczy które na pewno warto wiedzieć i mi zależało także na tym aby znaleźć firmę która wykona dla mnie ogrodzenie. Jak się okazało to właśnie firma https://www.wawerbud.pl/montaz-ogrodzenia-z-pustaka-gladkiego-warszawa/ była tym najlepszym wyborem.

    OdpowiedzUsuń
  6. Planowanie i projektowanie wymarzonego domu może być fascynującym procesem. Na stronie https://zarzycki-architektura.pl/ znajdziesz usługi projektowe, które przekształcą Twoje wizje w rzeczywistość. Klikając w link, otworzysz sobie drzwi do miejsca, gdzie pasja i kreatywność spotykają się z wiedzą i doświadczeniem.

    OdpowiedzUsuń